עברית - Yakobson-ART Gallery

Search
Go to content

Main menu:

עברית

BIOGRAPHY
Aharon Yakobson.אהרון יעקובסון. Арон Якобсон
Aharon Yakobson.אהרון יעקובסון. Арон Якобсон
 
אהרון יעקובסון
נולד בשנת 1958 בטביליסי, גיאורגיה (בריה"מ לשעבר).
 
בשנת 1991 סיים את לימודיו באקדמיה לאמנויות בטביליסי.
 
כבר לקראת סיום לימודיו, עבודותיו הובאו לתצוגה במספר גלריות באירופה, ובתחילת שנות ה-90 הוזמן להשתתף בתערוכות באיטליה, שוויץ וגרמניה. בעקבות התערוכות הנ"ל התפרסם מאוד בזכות ביקורות שקיבל מאמנים אירופאים מקומיים אשר התפעלו רבות מסגנון הציור המקורי שלו.
 
בשנת 1993 עלה אהרון יעקובסון לארץ ישראל. רוב העבודות האחרונות שלו מוצגות בעיר העתיקה, צפת, בגלריה שלו ובגלריה של יעקב חדד בבית משה קסטל.
 
עבודותיו מהוות השראה ומושכות את תשומת לב המבקרים באמצעות המקוריות, משיכות המכחול הגסות ועולם מלא ועשיר בצבעים.
 
 
מכתבה של המבקרת האמריקאית הידועה רותי טאקר ממוען לאמן, אהרון יעקובסון, ומאפיין ללא ספק התרשמות מהיצירתיות של עבודותיו.          
 
 
אהרון יעקובסון היקר,
 
האמנות הבינלאומית, אמסטרדם ויטני, מברכת אותך על קבלתך ל"משפחת האמנים" המכובדת. לאחר סקירה מעמיקה ביצירות האמנות שלך, ועדת סקירת האוצרות של גלריית אמסטרדם ויטני, בוחרת בך באופן רשמי להשתתף בתכנית לייצוג האליטה במוזיאון קליבר.
 
ועדת סקירת האוצרות שלנו התרשמה במיוחד מהיצירות המופלאות שלך החושפות את הבלתי נראה מתוך הגלוי, המסע האמנותי המסקרן שאתה יוצר בעבודותיך.
 
ביצירה "חתונה יהודית" ישנה תחושת סמליות עמוקה המשקפת מסר אוניברסאלי נצחי. עסקנו ודנו בעיקר ביצירה "נוף עצי הזית" בה ישנה תנועה של קווים חזקים החושפים צבעוניות מרגשת ושילובי משקל מופלאים. אוצר המילים האמנותי הרחב שלך ביצירה "נשים הן" באו לידי ביטוי בתחושת המרקם הדינאמית והצורות הקרביות ורבות העוצמה. הוקסמנו רבות מ"השוק מרסל" אשר מעביר באופן ברור את כישרונך ואת החזון האמנותי הייחודי של לכידה מוחשית של רגע כפי שאתה רואה את מהותה של חוויה רגשית וגופנית.
 
הועדה שלנו מצדיעה לך על העבודה המביאה עמה שמחת חיים ואנרגיה חיובית ונפלאה.
 
בתוך הקומפוזיציות המופלאות שלך מהדהדת שמחת החיים! היינו שמחים מאוד להציג את יצירות האמנות שלך בתערוכה המרגשת לשנת 2012!  
 
 
ב-40 שנות המומחיות הגבוהה ביותר, הרקע האקדמי והניסיון הנרחב בעולם האמנות בכלל ובפרט במוזיאונים, גלריות בשדרות מדיסון ומכרזים משפיעים, אני מצפה להמשך עבודה איתך וקידום קריירת האמנות שלך על הצד הטוב ביותר.
 
 
רותי טאקר
 
מנכ"לית - אוצרת        
 
 
"השימוש באבסטרקטיות צבעונית בשילוב עם הגדשת הפרטים בפורטרטים, אהרון יעקובסון ללא ספק מעניק את החותם האישי שלו לאמנות הישראלית. בנוסף לציורי הפורטרטים, לאהרון יעקובסון יש אוסף עשיר של אמנות ממוקדת ביהדות, כולל את "חתונה יהודית" אשר מתאר סיטואציה בה משפחה מתאגדת לכדי אתנחתא מוזיקלית קצרה לחגיגות הנישואין.
 
אוסף האמנות הישראלית שלו כולל יצירות המגלות מיקוד בבעלי חיים ומספר יצירות אבסטרקטיות אשר לוקטו בקפידה.
 
לכל אוהבי האמנות, הוא מדריך לאמנות הישראלית. כבר בדקות הראשונות של ביקור באתר, המשאבים הרבים שהיא נושאת מהממים ומרשימים כל צופה. הרבה מהאמנים הישראלים מיוצגים ועבורם זוהי במה לביוגרפיה האישית שלהם וליצירותיהם. ההתרחבות המהירה של אתרי האינטרנט מבטיחה חשיפה של אמנים רבים ומדהימים.  
 
"עבודותיו נמצאות באוספים ציבוריים ופרטיים חשובים בישראל, ארה"ב, רוסיה, גיאורגיה, גרמניה ושוויץ, מדינות המופיעות בפרסומים לאומיים רבים.  
 
השתתף בביאנאלה הבינלאומית השמינית בפירנצה 2011.    
 
בעיקרו של דבר, עבודתו עשתה שימוש פנומנאלי בדמיון. אהרון יעקובסון הוא עושר חדשני ויוצא דופן, מחשבה חזותית מרשימה, סקרנות עצומה לטכניקות מכל הסוגים, רגישות פיוטית עמוקה, בעל עמדות אינטלקטואליות ברורות ומוגדרות וכמו כן, בעל תשוקה עצומה לציור."
אהרון יעקובסון אומן ישראלי
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Back to content | Back to main menu